Městská doprava Harrachov

    Jedno z největších krkonošských středisek městečko Harrachov nalezneme na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor 15 km od Tanvaldu. Spojení s okolním světem zajišťují silnice 1 třídy č 10 vedoucí směrem na Železný Brod a Turnov a silnice č 14 vedoucí nedaleko a spojující Jilemnici a Vrchlabí s Tanvaldem a dále pokračující do Jablonce nad Nisou a Liberce. Horské městečko obývá kolem 1700 obyvatel. Příměstské autobusové spoje jsou zde zajišťovány dopravcem BusLine (spojení s Rokytnicí linka 942 a s Tanvaldem a Jabloncem linka 741), dálkové linky vedoucí převážně směrem na Prahu provozuje také BusLine a ČSAD Střední Čechy.

   Městská doprava zde má výrazně sezónní charakter. V zimních měsících je v provozu od listopadu do března celotýdenně, v letních měsících od června do září o víkendech, o letních prázdninách opět po celý týden. Jízdní řád obsahuje celkem 11 párů spojů přibližně v hodinových intervalech.

  Městská linka zajišťuje spojení centra, autobusového nádraží s 2 km vzdálenou železniční stanicí a nedalekým nádražím v Kořenově. Veškeré spoje odjíždějící od nádraží navazují na vlaky.

Linka je zajišťována rokytnickým střediskem BusLine. Na linku je převážně nasazován malokapacitní vůz Iveco Stratos LE37 zakoupený v roce 2011.

Do roku 2011 jsme se mohli na městské lince setkat s minibusem Mercedes Vario RZ SMJ 07-38 vybavený na léto držáky na kola a na zimu boxem pro přepravu lyží.

V Harrachově se ale můžeme setkat i s dalšími vozy v městském provedení z rokytnického střediska, které zajišťují provoz na příměstské lince 670942 Harrachov - Rokytnice.

Odkazy
Karta vozu Iveco Stratos LE37 4L2-0463
Galerie vozů střediska Rokytnice
Autobusové nádraží Harrachov umístění odjezdových stání
Fotogalerie
        
Městská doprava Harrachov